تجهیزات اطفا حریق تجهیزات اطفا حریق مینا تجهیز آریا
جمعه, 18 خرداد 1403 نوشته شده توسط

اصول استفاده از وسایل اطفا حریق

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

تجهیزات سیستم اطفا حریق

سیستم های اطفا حریق یکی از بهترین و سریع ترین راه های تشخیص و اعلام آتش سوزی و همچنین بعترین ابزار برای جلوگیری از به وجود آمدن خطرات احتمالی ناشی از آن می باشد. امروزه با بالا رفتن جمعیت شهر ها، باعث بیشتر شدن ساخت و ساز مراکز تفریحی، ورزشی، مساجد ، بیمارستان ها، مجتمع های تجاری و مسکونی و همچنین اماکن عمومی شده است، بنا بر این باید تمامی اصول امنیتی برای در امان ماندن جان مردم و اموال موجود در هر مکان را در نظر گرفت.

یکی از این راه ها نصب و استفاده از سیستم های اطفا حریق و کپسول های آتش نشانی می باشد. باید در نظر داشته باشیم که در هنگام استفاده از تجهیزات باید یکسری از اصول را رعایت کنیم که وسایل های اطفا حریق نیز از این معقوله جدا نیستند.

اصول استفاده از وسایل اطفا حریق بسیار راحت هستند که با رعایت و در نظر گرفتن آن ها می توانیم به سالم ماندن و بهتر شدن کارایی این تجهیزات کمک کنیم.

در ادامه مطلب قصد داریم درباره اصول استفاده از وسایل اطفا حریق بیشتر توضیح دهیم.

 دستور العمل استفاده صحیح از وسایل اطفا حریق

  1. خونسردی خود را حفظ کرده و آرام رفتار کنید.
  2. هنگام انتخاب کپسول باید در نظر داشته باشیم که آن مناسب باشد.
  3. هنگام استفاده از کپسول آتش نشانی پشت به باد و در فضای باز قرار میگیریم.
  4. کپسول را سروته کرد و در صورت امکان آم را کمی تکان دهید که تا پودر داخل آن بهم بخورد.
  5. شلنگ را محکم در دست بگیرید و مطمعن شوین که آن محکم در دستتان قرار دارد و سپس ضامن را بکشید. توجه کنید که حتما شلنگ را محک گرفته باشید زیرا بعد از آزاد شدن پودر شلنگ از کنترل خارج شده و کپسول پورد درون خود را با فشار بسیار بالایی خارج می کند.
  6. سعی کنید فاصله 5 تا 6 متری خود را با آتش حفظ کنید.
  7. قدرت پرتاپ کپسول های اطفا حریق حدود 5 تا 6 متر می باشد، پس نیازی به نزدیک شدن به آتش نیست و تا حد الامکان فاصله خود را رعایت کنید.
  8. پس از اطفا حریق جهت شارژ مجدد این کپسئل ها به واحد بهداشت و ایمنی محیط زیست HSE اطلاع دهید.

سیستم های اعلام حریق

سیستم های اعلام حریق یکی از بهترین ابزار های خاموش کردن آتش و اطلاع رسانی آن به ساکنین و همچنین هوشمند ترین سیستم های تشخیص آتش سوزی و محل دقیق آن می باشند.برای بالا بردن ایمنی ساختمان ها و مکان ها استفاده از این ابزار بسیار مناسب می باشد. استفاده از این سیستم اصول خاصی ندارد و هنگام خطر به طور خودکار شروع به فعالیت می کنند..

البه باید در نظر داشته باشیم که سیستم های اعلام حریق به دو دسته اتوماتیک و دستی تقسیم می شوند که اگر مکانی مجهز به سیستم دستی بود باید در هنگام آتش سوزی آن را به صورت دستی فعال کنیم زیرا سیستم های اعلام حریق دستی به طور خودکار فعال نمی شوند.

فروش سیستم ها و ابزار اطفا حریق

شرکت آتش بان با در نظر گرفتن استاندارد های جهانی به منظور ساخت سیستم های اعلام حریق در سراسر ایران آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد. برای خرید و نصب سیستم اعلام حریق همچنین اطلاع از قیمت ها، شما می توانید با کارشناسان شرکت آتش بان تماس حاصل فرمایید.

خواندن 1183 دفعه آخرین ویرایش در جمعه, 18 خرداد 1403 19:25
آتشبان

شرکت آتش بان نماینده رسمی اعلام حریق ایران ، واعلام حریق و اطفاء حریق در ایران می باشد و با بهترین برندهای ایرانی و جهانی از جمله اعلام حریق سنس ، اعلام حریق آنا ، اعلام حریق یونی پاس ، اعلام حریق زیتکس ، اعلام حریق زتا ،  ، اعلام حریق دزلی ، اعلام حریق آریاک ، اعلام حریق ماویلی ، اعلام حریق سایان می باشد.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

Web Analytics