09125331837 - 02133923639

نوشته شده توسط

مراحل نصب اعلام حریق زیتکس

این مورد را ارزیابی کنید
(88 رای‌ها)

مراحل نصب اعلام حریق زیتکس

مراحل نصب اعلام حریق زیتکس نیاز به دقت بالایی دارد. برای نصب اعلام حریق بهتر است مراحل به ترتیب انجام شود. اعلام حریق زیتکس گاهی بر روی تلفن همراه فعال سازی می شود که امکان نصب آن بسیار ساده است. سیستم اعلام حریق زیتکس از سال 1386 فعالیت خود را آغاز کرده است و بهترین کیفیت را نسبت به سایر برندها دارد. مراحل نصب این سیستم ها نیاز به دقت دارد. چنانچه برای نصب این سیستم ها نیاز به کارشناس داشته باشید می توانید با ما تماس بگیرید.

مراحل نصب اعلام حریق زیتکس شامل نقشه خوانی، نصب دتکتورها، نصب شاسی ها و نصب آژیرها است. در هر مرحله نیاز به دقت بالایی وجود دارد. با توجه به اینکه امکان نصب توکار و روکار سیستم اعلام حریق وجود دارد و با توجه به شرایط، می توانید از هر روش برای نصب استفاده کنید. نکته مهم در نصب اعلام حریق، نقشه خوانی صحیح و تطبیق آن است. پس همانطور که گفته شد مراحل نصب اعلام حریق زیتکس بسیار ساده است و نیاز به دقت بالا دارد. مراحل نصب اعلام حریق زیتکس شامل نصب دتکتورها و نصب شاسی و آژیر است.

دانلود راهنمای نصب اعلام حریق زیتکس

دانلود راهنمای نصب اعلام حریق زیتکس   

نصب دتکتورهای اعلام حریق زیتکس

یکی از مراحل نصب اعلام حریق زیتکس، نصب دتکتورهای اعلام حریق است. نصب دتکتورها شامل دو پایه برای ورودی و خروجی مثبت و دو پایه برای ورودی و خروجی منفی و یک پایه برای چراغ ریموت اندیکاتور می باشد. محدودیتی در تعداد زون ها در نصب وجود ندارد. نکته مهم این است که دتکتورها به صورت موازی به یکدیگر متصل می شوند.

نصب شاسی و آژیر های زیتکس

آخرین مرحله از مراحل نصب سیستم اعلام حریق زیتکس نصب شاسی و آژیر ها می باشد. در نصب شاسی نیاز است 4 پایه مشخص شود. 2 پایه برای ورودی و خروجی مثبت است و 2 پایه دیگر برای ورودی و خروجی منفی است که به دقت با توجه به دفترچه راهنما به پایه های زون متصل می شود. پس از آن نصب آژیر ها انجام می شود.

برای نصب آژیرهای اعلام حریق زیتکس نیاز است پایه ها مشخص شود. دو پلاریته مثبت برای ورودی و خروجی منفی و دو پلاریته منفی برای ورودی و خروجی مثبت وجود دارد. آژیرها به صورت موازی نصب می شوند و امکان گرفتن انشعاب از آنها وجود ندارد. می توان توسط اهم متر مدار آژیرها را تست نمود به طوری که مقاومت دو سر مدار ابتدایی و انتهایی یکسان باشد. در نهایت نوبت به نصب باتری های 12 ولتی داخل دستگاه می رسد. پس از نصب باتری می توانید سیم ها را به آن متصل کرده و برق را به آن وصل نمایید. در صورتی که باتری ها به درستی متصل نباشند چراغ مربوط به باتری ها روشن می شود.

نکات مهم در نصب پنل اعلام حریق زیتکس

پنل اعلام حریق در محلی قرار بگیرد که کاملا قابل مشاهده باشد.

بهتر است از پنل ها یک دتکتور سقفی محافظت کند و یک آژیر اصلی در نزدیکی آن قرار داشته باشد. هر زون اعلام حریق دارای دو چراغ زرد و قرمز است. زمانی چراغ قرمز روشن می شود که حریق صورت گرفته باشد و زمانی چراغ زرد روشن می شود که خرابی در سیستم وجود داشته باشد.

چنانچه برای نصب سیستم های اعلام حریق زیتکس نیاز به مشاوره و راهنمایی داشته باشید می توانید از طریق راه های ارتباطی مندرج در وب سایت با کارشناسان ما تماس گرفته و برای نصب سیستم اعلام حریق نوبت بگیرید. همچنین اگر بخواهید سیستم اعلام حریق زیتکس را خریداری کنید، می توانید استعلام قیمت گرفته و نوع مورد نیاز خود را خریداری نمایید.

آتشبان

شرکت آتش بان نماینده رسمی اعلام حریق ایران ، واعلام حریق و اطفاء حریق در ایران می باشد و با بهترین برندهای ایرانی و جهانی از جمله اعلام حریق سنس ، اعلام حریق آنا ، اعلام حریق یونی پاس ، اعلام حریق زیتکس ، اعلام حریق زتا ،  ، اعلام حریق دزلی ، اعلام حریق آریاک ، اعلام حریق ماویلی ، اعلام حریق سایان می باشد.

2 نظرها

 • پیوند نظر داود یکشنبه, 09 بهمن 1401 11:07 ارسال شده توسط داود

  سلام پایه های مقاومت 6.8 برای بستن طبق روش کاتالوگ است راه حل چیست اگر یک سر به پلاریته مثبت که فاصله نزدیکتری به پلاریته منفی دارد بسته شود اشکالی دارد؟

  گزارش
 • پیوند نظر جواد باباکردی چهارشنبه, 29 ارديبهشت 1400 08:34 ارسال شده توسط جواد باباکردی

  سلام
  یکی از زونهای سیستم خطا میده چراغ زرد روشن میشه.
  در صورتی که مدار رو چک کردم درست بسته شده
  دلیلش چی میتونه باشه؟

  گزارش

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

Web Analytics