09125331837 - 02133923639

سیتسم اعلام حریق بیمارستان ها سیتسم اعلام حریق بیمارستان ها آتشبان
نوشته شده توسط

سیستم اعلام حریق بیمارستان ها

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

همان طور که می دانیم سیستم اعلام حریق بیمارستان ، یک سیستم امنیتی هوشمند است که که به منظور جلوگیری از وقوع حریق و آتش سوزی و همچنین محافظت از جان و مال بیماران، دارایی ها و تجهیزات بیمارستان، پرسنل و کادر درمان طراحی و نصب می شود.

لازم به ذکر است که هر مکانی سیستم اعلام حریق مخصوص به خود را دارد چرا که فضا های بزرگ تر و بستگی به نوع کاربری آن جا، سیستم ها و تجهیزات اعلام حریق نیز متفاوت خواهد بود.

دستگاه های اعلام حریق نشانگر های صوتی و تصویری هستند که که در نقاط مختلف بین بخش های بیمارستان، پذیرش، پزشمان، پرستاران، اتاق بیماران، فضا های عمومی و همچنین پله های خروج اضطراری نصب می شوند.

در صورت فعال شدن سنسور های حرارت چندین آژیر صوتی و تصویری به صورت هم زمان فعال می شوند و افراد را از خطرات احتمالی آگاه می سازد.

اجزای سیستم اعلام حریق بیمارستان ها

سیستم اعلام حریقی که در مراکز درمانی و بیمارستان ها مورد استفاده قرار می گیرد، شامل دو قسمت خواهد بود:

  1. دکتور های حرارتی و دودی:

دکتور های حرارتی و دودی در نقاط مختلف بیمارستان و اتاق ها نصب می شوند تا در صورت تشخیص دود و یا حرارت زیاد، احتمال وقوع آتش سوزی را به دستگاه های اعلام حریق هشدار دهند.

  1. دستگاه های اعلام حریق:

این دستگاه ها اطلاعاتی را که توسط دکتور های دودی یا حرارتی داده می شوند را دریافت کرده و پس از پردازش آن ها، هشدار های لازم را اعمال می نماید.

  • نکته: در صورت فعال شدن سیستم اعلام حریق یک آژیر خبر دهنده کوچک به همراه نور های قرمز در نقاط مختلف بیمارستان نصب شده و به همه اعلام می شود که باید فورا از بیمارستان خارج شده و آن منطقه را به طور کلی ترک کنند.
  • همچنین تمامی پرسنل بیمارستان نیز آموزش های لازم را دیده اند تا در صورت وقوع حریق، چگونه عمل کرده به بیماران ایمنی بدهند و یا آن ها را از بیمارستان خارج کرده و به نقطه امنی ببرند.

به طور کلی سیستم های اعلام حریق بیمارستان ها یک سیستم بسیار حساس و مهم است که که باید یه صورت منظم تعمیر و مورد بررسی قرار بگیرد تا در شرایط ضروری به درستی عمل کند.

آتشبان

شرکت آتش بان نماینده رسمی اعلام حریق ایران ، واعلام حریق و اطفاء حریق در ایران می باشد و با بهترین برندهای ایرانی و جهانی از جمله اعلام حریق سنس ، اعلام حریق آنا ، اعلام حریق یونی پاس ، اعلام حریق زیتکس ، اعلام حریق زتا ،  ، اعلام حریق دزلی ، اعلام حریق آریاک ، اعلام حریق ماویلی ، اعلام حریق سایان می باشد.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

Web Analytics